Ne pare rau, vizionarea acestei pagini nu este posibila in Internet Explorer 6, 7.
Pentru a explora continutul citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Pentru a beneficia de experienta completa a sitului citynews.ro, va rugam sa downloadati unul din urmatoarele browsere:
Go to TOP
Sâmbătă, 11 Oct. 2014, 21:31
5
3941

VIDEO Ca între prieteni. România şi Ungaria au terminat la egalitate meciul orgoliilor

Naţionalele României şi Ungariei au făcut egal, 1-1, la finalul unei partide în care ambele formaţii şi-au împărţit cele două reprize.

Video 2:
Video 3:
Video 4:

Într-o atmosferă incendiară pe Arena Naţională, România şi Ungaria au terminat nedecis un meci în care cele două echipe au controlat câte o repriză şi au avut câte un gol anulat.

„Tricolorii” au fost cei care au dominat în primele 45 de minute şi cu un Lucian Sânmărtean de neoprit au reuşit, inevitabil, să deschidă scorul în minutul 45, atunci când faza pornită de la stelist a fost finalizată de către Raul Rusescu. În a doua repriză, însă, ungurii au împins tot mai mult jocul înspre poarta României, iar cu 12 minute înainte de final Dzsudzsak a făcut să explodeze colţul din peluza ungară cu un gol marcat din lovitură liberă. Oaspeţii au trecut chiar pe lângă victorie pe final, însă tabela a rămas nemodificată, iar românii au trăit aceleaşi sentimente cu cele ale ungurilor din urmă cu doi ani, atunci când „tricolorii” au egalat pe final la Budapesta.

Pentru România urmează acum duelul cu Finlanda, ce va avea loc marţi, la Helsinki. Cele mai importante faze video ale meciului cu Ungaria pot fi vizionate AICI.

Articole din aceeasi categorie
Finalul lunii iunie aduce în atenție ultimul act al Campionatului Național de Darts, în urma căruia se vor decide atât cei mai buni jucători din sezonul curent, dar și componența completă a lotului na
28 Iun. 2018
12:40
0
Cea mai bună națională de fotbal a României a revenit pe teren, în cadrul meciului demonstrativ de la Sports Festival, în care "Generația de Aur" a făcut spectacol cu "Legendele Barcelo
17 Iun. 2018
18:49
2
Simona Halep a adus victoria echipei României, duminică, contra echipei Elveției în FedCup.
22 Apr. 2018
16:13
1
Cluj Arena va găzdui în această vară o confruntare fotbalistică de legendă, în cadrul primei ediții a Sports Festival.
16 Apr. 2018
16:11
1
Nevoită să-şi dispute meciurile de pe teren propriu la Braşov, iar apoi la Ploieşti, Sepsi s-a întors în sfârșit acasă.